Özgeçmiş – Tugba Özkabakcı

 

TUGBA ÖZKABAKCI Kimdir?

1973 Çorum doğumlu olup Çorum Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra Marmara Üniversitesinde lisans (1996) Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünü ve yüksek lisans eğitimini (2000), İngilizce İnsan Kaynakları Yönetimi ve Gelişimi Master Programını tamamladı. Ardından (2005) İstanbul Psikodrama Enstitüsü- Uluslararası Zerka Moreno Enstitüsünü tamamlayarak Grup Trepisti ve Psikodramatist ünvanını aldı.

Üniversite eğitimi sırasında (1995) yılında YKM İnsan Kaynaklarında İnsan Kaynakları Uzmanı olarak iş hayatına başladı. Bileşim İnternational (1997), Hürriyet Gazetecilik(1999), İŞ-TİM- Aria’da (2001) Kıdemli İnsan Kaynakları Uzmanı olarak görev aldı. Delta Marine Grup (2005), Cargotürk(2007) ve Bizitek an Ericsson Company’de (2009) İnsan Kaynakları Müdürlüğünü görevini yürüttü. Halen KPI Danışmanlık bünyesinden Yönetim Danışmanlığı ve Eğitmen görevinde yer alan Özkabakçı, bunun yanısıra (2000) yılından beri serbest eğitmenlik ve danışmanlık çalışmalarını da yürütmektedir.

İşe alım, Eğitim, Organizasyonel Gelişim,Personel Yönetimi, Motivasyon, Ücretlendirme ve Menfaatler, Performans Yönetimi, 360 Performans Yönetimi, Kariyer Planlama, İş Hukuku, Sağlığı ve Sosyal Güvenlik Yönetimi, Kalite Kontrol ve İş Süreç yönetimi sistemleri üzerine profesyonel deneyim sahibidir.

İş Kadınlarında Annelik Rolü ile Çalışan Kadın Rolünün Etkileşimi ve Çatışmasının İncelenmesi ve Müdahale Yöntemi Olarak Psikodrama, The Relationship Between The Levels Of Work-Family Conflict And Job Satisfaction Of The Employees: An Application In Information And Communication Technology Services Sector.( Çalışanların İş- aile Çatışma Seviyelerinin  ve İş Tatmini Seviyelerinin İlişkisi: Bilişim Sektöründe bir Uygulama) konularında 2 ayrı yayınlanmamış tezi bulunmaktadır.

Türkiye Personel Yönetimi Derneği (Peryön)’de aktif olarak gönüllü üyeliğini sürdürmekte olup, 20. Dönem Etik Kurulu üyeliği görevini yürütmüş ve halen Bilgi Yönetimi komitesinde İnsan Kaynakları mesleği standartlarını geliştirme ekibinde yer almaktadır.